OPPDRETTERE

Oversikten viser oppdrettere som følger følgende krav fra avlsrådet i Norsk Kooikerklubb;
- Oppdretter skal følge føringer fra avlsrådet, og være oppdatert på disse. 
- Oppdretter skal følge NKK´s Etiske grunnregler for avl og oppdrett.

Valpeplaner henviser til beregnet fødsel, ikke leveringstidspunkt. For oppdrettere som har planer en stund frem i tid vil det kun stå årstid/år. 

Ved ytterligere spørsmål, kontakt aktuelle oppdrettere.


Det er for tiden STOR interesse for kooikerrasen, vi ber dere derfor ha is i magen :-) Det er en generell ventetid på rundt 1-2 år, så planlegg i god tid. 


Ann Kristin Johansen, Lier

Mail: akj@assemblin.no


Goldkooik

Karin Gabrielsen, Egersund
Mail: karin.gabrielsen68(a)gmail.com

Planlagt kull: 2022/2023


Hege Lyngvær Mathisen, Grimstad

Mail: hegelm123@gmail.com

Siste kull: November 2021


Hilde Dalheim, Mosjøen

Mail: hilde.dalheim@live.com


Jane Tove Gravklev, Skien

Telefon: 915 97 964
Mail: janetove.g@gmail.com

Siste kull: November 2021 


Kennel Kattanakk

Marianne Sandvik Gjøvåg, Haugesund
Mail: marianne@haugnett.no 


Kritaf´s Kooi

Tove Fikseth, Narvik
Telefon: 408 42 393
Mail: kritafs.kooi@outlook.com

Siste kull: Juli 2021


Lillian Cecilie Lystad

Telefon: 975 20 610
Mail: lklovsta@hotmail.com

Siste kull: Juli 2021


Mabri

May-Britt Eriksson, Singsås
Mail: beriksso@online.no

Siste kull: Februar 2021


Mequita´s

Stephanie A. Sjösten, Bø i Telemark
Ingrid Holmen, Oslo 
Mail: kennelmequita@gmail.com

Planlagt kull: 2023/2024

Shimmering Paw

Vibeke Blackburn, Heggedal
Telefon: 476 28 728
Mail: vibekehblackburn@gmail.com


Planlagt kull: sommer 2023


Stråmyran's kennel 

Stine Lekanger, Bodø
Telefon: 400 42 136
Mail: stine_lekanger@hotmail.com
Instagram: straamyrans_kennel

Siste kull: desember 2020 + januar 2021 


Vilges Beana

Nann Sissel og Thomas Værnes, Notodden
Telefon: 461 31 169
Mail: nann-sissel@hotmail.com

Siste kull: Juli 2021


Walibi's

Franscisca Haugan, Skien
Telefon: 902 01 421
Mail: walibis@online.no


Planlagt kull: høsten 2022


Waterkooik

Linda Sjømo og Linn Mari Sjømo Garberg, Bæverfjord

Linda:
Telefon: 414 11 987
Linn:
Telefon: 930 06 900


Planlagt kull: august 2022 (3 kull planlagt)


Wenche Snekkevik

Telefon: 975 86 808
Mail: wenche@snekkevik.no


Wivek Linjordet, Jæren

Telefon: 458 83 178
Mail: wlinjordet@gmail.com


Siste kull: November 2021